چهار اتحادیه بزرگ دانشجویی با صدور بیانیه ای از سران قوا به خصوص رئیس قوه مجریه خواستند به طور رسمی
آقای خامنه ای سخنان گهربار شما در دیدار با مردم تبریز حجت را بر همه اقشار مردم و نخبگان تمام کرده است. بر ما دانشجویان روشن است که نه دشمن، از دشمنی خود با انقلاب اسلامی و آرمان های آن می‌کاهد و نه ما ذره ای اهل عقب نشینی هستیم

چهار اتحادیه بزرگ دانشجویی با صدور بیانیه ای از سران قوا به خصوص رئیس قوه مجریه خواستند به طور رسمی از مردم عذرخواهی کنند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد، در بخشی از این بیانیه همچنین آمده است: ما دانشجویان مدتهاست که دندان طمع ارتباط با امریکا را کشیده‌ایم و اعلام می داریم که در دهان کسانی خواهیم زد که بخواهند به بهانه مذاکره با آمریکا خط مقاومت را تضعیف کنند.

متن این بیانیه که به امضای اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل، بسیج دانشجویی دانشگاه سراسر کشور، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان و دفتر تحکیم وحدت رسیده به شرح زیر است:

محمد رسول الله والذین معه اشداء علی الکفار رحماء بینهم

انقلاب اسلامی ایران منبعث از اندیشه های ناب خمینی کبیر (ره) بر پایه همدلی مردم و در مقابل دشمن آشکار خارجی به پیروزی رسید و با گذشت سه دهه از این انقلاب همچنان پویایی و نشاط خود را با حمایت گسترده ملت از امام امت و حضور در راهپیمایی ها و تجمعاتی چون ۲۲ بهمن نشان می دهد تا مصداق بارز آیه شریفه « واعتصموا بحبل الله جمیعا ولا تفرقوا واذکروا نعمه الله علیکم اذ کنتم اعداء فالف بین قلوبکم فاصبحتم بنعمته اخوانا» باشد.

رهبر معظم انقلاب؛
سخنان گهربار شما در دیدار با مردم تبریز حجت را بر همه اقشار مردم و نخبگان تمام کرده است. بر ما دانشجویان روشن است که نه دشمن، از دشمنی خود با انقلاب اسلامی و آرمان های آن می‌کاهد و نه ما ذره ای اهل عقب نشینی هستیم. واقعیت آن است که اگر ما هم اکنون تمامی داشته های خود را دو دستی تقدیم غرب کنیم، نظام استکباری یک قدم از گستاخی های خود در حق این ملت کوتاه نخواهد آمد.

ما از عمق جان به این گفته امام راحل مان اعتقاد داریم که «… به یقین آنان مرزی جز عدول از همه هویت ها و ارزش های معنوی و الهیمان نمی شناسند، ما چه بخواهیم و چه نخواهیم صهیونیست ها و آمریکاو…در تعقیبمان خواهند بود تا هویت دینی و شرافت مکتبی مان را لکه دار نمایند.»

ما دانشجویان مدتهاست که دندان طمع ارتباط با امریکا را کشیده‌ایم و اعلام می داریم که در دهان کسانی خواهیم زد که بخواهند به بهانه مذاکره با آمریکا خط مقاومت را تضعیف کنند.

و اما در خصوص رفتار سیاسیون که قلب رهبری و ملت را آزرده کرده است؛

باید بگوییم همچنان که شما فرمودید رفتار رئیس جمهور؛ رئیس مجلس و نمایندگان در روز استیضاح نه زیبنده نظام جمهوری اسلامی بود و نه تناسبی با سوگند های آنان داشت.

«محمد رسول الله والذین معه اشداء علی الکفار رحماء بینهم» باید نصب العین رجال سیاسی و مسئولین حکومتی قرار بگیرد که در پیچ تاریخی حاضر تنها راهکار عبور موفق از آن دوستی و الفت بین مسئولین می باشد و این برادری است که می تواند دشمن را از پای در آورد.

جنبش دانشجویی همچنان که در بیانیه های متعدد رفتار روسای قوا و نمایندگان در قضیه استیضاح وزیر کار را نادرست اعلام کرده بود. از آنان بویژه جناب آقای احمدی نژاد خواستار است توبه و بصورت رسمی از ملت ایران عذر خواهی کنند.

سیاسیون باید بدانند که رفتار های آنها مورد قضاوت مردم قرار خواهد گرفت و در مقابل دشمنی آشکار آمریکا و همپیمانانش نباید کاری کنند که رهبر معظم انقلاب خود را هزینه اختلافات آنها کند که اگر این رفتارها تکرار شود به نصیحت و تذکر بسنده نخواهیم کرد.

و السلام علی من اتبع الهدی

بسیج دانشجویی سراسر کشور
اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور
اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان
دفتر تحکیم وحدت