به گزارش روابط عمومی انجمن اسلامی دانشگاه یزد، رئیس دانشگاه یزد، عصر امروز در مراسم تجلیل از جلیل شاهی با اشاره به اینکه هفته بزرگداشت مقام معلم، زمانی برای یادآوری نقش اساتید و دانشگاه‌ها است، اظهار داشت: دانشگاه‌ها باید در این زمینه پیشرو باشند و مقام و منزلت اساتید را ارج بگذارند.

محمدصالح اولیا خاطر نشان کرد: شاید دانشگاه‌ها در مقطعی منفعل بودند اما اکنون باید در زمینه‌های مختلف علمی و فرهنگی پیشرو و بیش از پیش راهنمای دانشجویان باشند.

اولیا با بیان اینکه وظیفه اصلی همه ما، تعلیم در عرصه علم و دانش است، عنوان کرد: مسئولیت اجتماعی نیز بعد از تعلیم و تدریس باید مدنظر قرار گیرد و اساتید دانشگاه‌ها و در مجموع دانشگاهیان نمی‌توانند نسبت به مشکلات جامعه بی‌تفاوت باشند.

رئیس دانشگاه یزد همچنین به بیان ویژگی‌های شاهی در دوران مدیریت خود پرداخت و اظهار داشت: این استاد فرهیخته در تاسیس و توسعه دانشگاه یزد، تلاشی همراه با تعصب داشت و عملکرد وی در آن زمان، برای ما بلندپروازانه به نظر می‌رسید اما تجربه ثابت کرده اگر تشخیص دادیم کاری برای رضای خدا انجام می‌شود، به طور قطع موفق و با انگیزه‌تر عمل خواهیم کرد.

رئیس دانشگاه امام جواد (ع) یزد نیز در این مراسم اظهار داشت: شاهی به عنوان یک چهره علمی و فرهنگی، اقدامات ارزنده بسیاری انجام داده و وی به عنوان یک الگو مطرح هستند.

محمدعلی وحدت ادامه داد: وی بارها از تعرض به فضای فیزیکی یزد جلوگیری کرد، ضمن اینکه ایجاد پارک‌های صنعتی را نیز در دانشگاه‌ها پیگیری کرد و اکنون پارک‌های علم و فناوری در دانشگاه‌ها با این پیگیری‌ها پا گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: دانشگاه یزد از معدود دانشگاه‌هایی است که به برکت حضور اساتیدی همچون شاهی، از روز اول برنامه‌ریزی داشته و همه امور آن با برنامه‌ریزی پیش رفته است.

در این مراسم از تلاش‌های ارزنده جلیل شاهی از اساتید برجسته دانشگاه یزد با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.