دوشنبه ۲۱/۲/۹۳ در کنار محوطه آمفی تئاتر با حضور روایتگر جنگ، خانواده شهدا و همراه با مراسم ازدواج دانشجویی

این برنامه در بهترین و زیباترین مکان دانشگاه، کنار حوض کم عمق اما با وسعت دانشگاه (معروف به اقیانوس) و کنار درختان سبز و گل های بهاری با حضور گسترده دانشجویان برگزار گردید.

برنامه با قرائت آیاتی از کلام الله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز گردید. سپس از آقای تاجیک روایتگر دفاع مقدس دعوت گردید که روی صحنه بروند و ازخاطرات خود بگویند. ایشان از عملیات والفجر۴ و جان فشانی جوان های آن دوران سخن گفتند. از معجزه ای که در عملیات والفجر ۸ اتفاق افتاد (طوفانی شدن رود حین عملیات که مهم ترین عامل لو نرفتن عملیات بود) و همچنین از خاطره زخمیان و به طور بارز دو برادری که در این عملیات کنار یکدیگر بودند، از زخم جسمی یکی و زخم روحی دیگری، زمانی که به درخواست برادرش و برای حفظ عملیات و حفظ جان دیگر برادرهایش مجبور شد سر عزیزترین کس اش را به زیر آب ببرد. هنگام سخنرانی ایشان، مهمان ویژه و به حق ویژه این مراسم، نیز رسید. شهید گمنامی که از کربلای ایران آمده بود به برادرهایش در دانشگاه یزد سر بزند و قاصد خوش خبری که سلام ائمه بزرگوارمان، مخصوصاً بانوی دو عالم حضرت صدیقه طاهره سلام الله را برایمان به ارمغان آوردند. شهید گمنامی که پس از رسیدن به یزد، مفتخرانه ابتدا قدم بر چشمان دانشجویان این دانشگاه نهادند و حقیقتاً با قدم های معطر خود فضای معنوی و پرآرامشی را بر مراسم حاکم کردند. براستی چرا این شهید دانشگاه یزد را اولین توقفگاه خود قرار داد؟! مگر این شهید چه چیزی در این جوانان دیده بود؟! روایتگری آقای تاجیک دقایقی پس از حضور شهید گمنام در جمع دانشجویان پایان یافت. سپس دانشجویان همراه مادران شهدای مفقودالا ثری که در مجلس حضور داشتند به زیارت این شهید سرفراز گمنام رفتند. شهید گمنام که رفت دلها را با خود برد، دل هایی که به حضور آقا صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه الشّریف و مادر شهدا بانوی دو عالم حضرت زهرا سلام الله علیها وصل شده بود.

در ادامه نیز دختر شهیدی در مراسم شعری خواندند و حال و هوای خاصی به برنامه بخشیدند.

سپس مجری برنامه از پدران و مادران شهدا دعوت نمودند که کمی از شهیدشان برای حضار بگویند اما این بزرگواران فقط از دانشجویان خواستند که راه فرزندانشان را ادامه دهند. در این مراسم از پدران و مادران دلاوران مفقودالاثر تجلیل شد و سپس کلیپی با موضوع تفحص شهدای گمنام و تدفین آنها پخش گردید. پس از آن نیز، تئاتری با موضوع دختر شهیدی که پس از چندین سال توانست استخوان های دست پدر را در دست گیرد، اجرا گردید.

در پایان مراسم ازدواج دو زوج دانشجو نیز برپا گردید که به رسم یادبود هدایایی از معاونت فرهنگی و مسئول نهاد مقام معظم رهبری به این دو زوج جوان اهدا شد.

إن شاءالله که همه دانشجویان بتوانند راه این شهدای گرانقدر را ادامه بدهند به امید توفیق شهادت…

فضّل الله المجاهدین علی القاعدین اجراً عظیماً

قطعاً خداوند مجاهدان را بر نشستگان برتری داده است.

پس سختی های این راه گوارای وجودتان…