اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در اطلاعیه ای از عموم دانشجویان خواسته بود که ضمن حضور در مراسم سالگرد ارتحال امام(ره)با پیوستن به کاروان دانشجویی انزجار خود را از زیاده خواهی های آمریکا اعلام کنند.

در قسمتی از این اطلاعیه آمده بود: جهت حضور در مراسم بزرگداشت امام خمینی(رحمه الله علیه) و تجدید میثاق با آرمانهای آن امام سفر کرده و رهبر عظیم الشأن انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای(مد ظله) ساعت ۸ صبح روز ۵ شنبه مورخ ۱۴ خرداد ماه در کنار مزار شهید بهشتی و ۷۲ تن از یارانش گردهم خواهیم آمد.

متن اطلاعیه:

بسمه تعالی

دانشجویان عزیز و ملت شریف ایران

پس از گذشت هفته ها از بیانیه لوزان سوییس و عدم رفع ابهامات و سوالات متعدد نخبگان در این خصوص، خیزش دانشجویی در اعتراض به زیاده خواهی های آمریکا و حمایت از تیم مذاکره کننده هسته ای با هدف حصول به یک توافق خوب هسته ای که در آن حقوق و منافع ملت ایران لحاظ شده باشد، هم اکنون آغاز شده و با تحصن دانشجویان دانشگاه شیراز وارد فاز جدیدی گشته است.

اعضای اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور ضمن حمایت مجدد از این خیزش و بیداری دانشجویان و تاکید بر لزوم استمرار و تکرار این حرکت در سایر دانشگاه های کشور، جهت حضور در مراسم بزرگداشت امام خمینی(رحمه الله علیه) و تجدید میثاق با آرمانهای آن امام سفر کرده و رهبر عظیم الشأن انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای(مد ظله) ساعت ۸ صبح روز ۵ شنبه مورخ ۱۴ خرداد ماه در کنار مزار شهید بهشتی و ۷۲ تن از یارانش گردهم خواهند آمد و از آنجا با ندای “لبیک یا امام” و “لبیک یا خامنه ای” و با شعار “مذاکره و توافق خوب هسته ای آری؛ تاراج و امنیت و استقلال کشور هرگز!” به سمت حرم امام راحل و محل برگزاری مراسم حرکت خواهند نمود.

لذا از عموم امت حزب الله و دانشجویان انقلابی سراسر کشور که خود را به این مراسم خواهند رساند، دعوت به عمل می آورد تا با پیوستن به این کاروان دانشجویی، گام موثری در راستای برگزاری هر چه باشکوه تر سالگرد ارتحال امام، دفاع از آرمان های الهی ایشان و حفظ دستاوردها و پیشرفت های ملت بردارند.

و العاقبه اللمتقین

اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور

اما در روز تجمع چه پیش آمد؟

میکائیل دیانی با اشاره به تجمع امروز دانشجویان در بهشت زهرا گفت: از صبح امروز و پیش از آغاز حرکت دانشجویان، شاهد تدابیر شدید امنیتی در محل تجمع و حضور دانشجویان بودیم به طوریکه ظاهرا تصمیم بر آن بود تا هر گونه صدای دانشجویان در نطفه خفه شود.

وی با گلایه از برخورد های صورت گرفته با دانشجویان گفت: تمامی پلاکاردهای حاوی مطالبات و شعار های دانشجویان که در مخالفت با زیاده خواهی های آمریکا در مذاکرات هسته ای طراحی شده بود پیش از توزیع میان دانشجویان ضبط شد.

دیانی با اشاره به اینکه این تدابیر حتی مانع حضور و پیوستن سایر دانشجویان و مردم به دانشجویان شد، گفت: بیانیه این مراسم را جمع آوری کردند و چندین نفر از دانشجویان را مورد بازپرسی قرار دادند.

وی با بیان اینکه مزار شهدای ۷۲ تن پیش از مراسم از سوی ماموران امنیتی پر شده بود اظهار داشت: حتی از سردادن شعارهایی که تماما استکبار ستیزانه بود هم جلوگیری شد.

در ادامه تصاویر پلاکاردهایی که از سوی ماموران امنیتی جمع آوری شد را خواهید دید.

 untitledsdfuntitleduntitledfguntitledrtuntitledjhuntitledfghuntitledgfh