به گزارش خبرگزاری انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد ، سردار سرلشکر سیدیحیی رحیم‌صفوی در حاشیه دومین کنگره سرداران و ۴۵۰۰ شهید تدارکات و پشتیبانی سپاه پاسداران در جمع خبرنگاران با اشاره به توان لجستیکی قوی نیروهای سپاه در زمان جنگ افزود: در طول جنگ بیش از ۲۰۰۰ تانک و نفربر از دشمن به غنیمت گرفتیم و تدارکات سپاه در آماده‌سازی این تانک‌ها نقش مهمی برعهده داشت.
وی تاکید کرد: بدون لجستیک و پشتیبانی قوی، ۱۶۵ عملیات سال‌های دفاع مقدس به پیروزی نمی رسید و پشتیبانی یک از مهم‌ترین ارکان این رشته عملیات محسوب می شود.
رحیم صفوی با اشاره به نقش ایران در کمک به عراق و دولت سوریه اظهار داشت: ایران به نیروهای این دو کشور مشاوره نظامی می‌دهد و شیوه جنگ انقلابی و استفاده از نیروهای مردمی در این زمینه مورد بررسی ملت‌های منطقه قرار گرفته است.
وی با یادآوری از جنگ هشت ساله تحمیلی به عنوان یک جنگ انقلابی افزود: همانگونه که جنگ هشت ساله یک جنگ انقلابی بوده، تدارکات نیز، هم در زمینه خرید تجهیزات و هم در تولید و ارسال مهمات یک شیوه انقلابی بوده است.توان بازدارندگی ایران در مقابل قدرت‌های بزرگ
دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در امور نظامی با اشاره به توان بازدارندگی ایران در مقابل قدرت‌های بزرگ گفت: پایه و اساس این قدرت دفاعی و بازدارندگی از زمان جنگ شکل گرفته است.
رحیم صفوی با اشاره به سازماندهی تیپ و لشکر در دوران دفاع مقدس و پس از آن گفت: هم‌اکنون نیروی هوافضای سپاه قدرتمندترین نیروی هوافضا در سطح غرب آسیاست و برد موشکی ۲۰۰۰ کیلومتری دارد و اساس این قدرت موشکی نیز در زمان جنگ شکل گرفته است.

وی با اشاره به توان دفاعی نیروی دریایی سپاه در تأمین امنیت انرژی ۱۷ میلیون بشکه نفتی که از خلیج فارس عبور می‌کند، اظهار داشت: این قدرت بر اساس یک تفکر راهبردی شکل گرفته است.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در امور نظامی با بیان توان دفاعی ایران و نقش آن در صلح و امنیت منطقه و مبارزه با تروریسم و ایجاد ثبات در منطقه غرب آسیا و تلاش برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس در تقابل با ایران و اقدام این کشورها در خرید سلاح از امریکا گفت: کشورهای خلیج فارس تاکنون یک تیر به سمت اسرائیل شلیک نکرده‌اند.ایران در برخورد با تروریست‌ها جدی است
وی افزود: ایران در برخورد با تروریست‌ها جدی است و با همکاری عراق، سوریه و روسیه در مبارزه با تروریسم در منطقه پیشقدم است و ائتلاف ضدداعش غربی‌ها یک ائتلاف دروغین است و تاکنون حتی یک بمب هم بر سر داعش پرتاب نکرده است.
سرلشکر رحیم‌صفوی درباره زمان عملیات آزادسازی استان صلاح‌الدین گفت: امید است که ارتش و نیروهای مردمی عراق مناطق اشغال شده را به مرور زمان آزاد کنند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: آزادسازی مرکز استان نینوا (موصل) کار مشکلی است که همه آحاد ملت عراق باید کمک کنند و زمان قطعی آزادسازی استان صلاح‌الدین مشخص نیست.