سمه تعالی
نامه ی سرگشاده ی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد نسبت به اتفاقات برنامه ی آقای موسوی لاری

?حضرت علی علیه السلام:
« دو کس در رابطه با من هلاک می شوند و من گناهی ندارم یکی آنکس که در دوستی من افراط می کند و دیگر آنکس که در بغض من افراط می کند. ما از کسانی که درباره ی ما غلو می‌کنند و ما را از حدمان بالاتر می بردند بری و بیزار هستیم.» نهج البلاغه کلمات قصار ۱۱۷

?مقام معظم رهبری:
« مواظب باشید که فضای دانشگاه را آشفته نکنند، دانشگاه، یک محیط آشفتگی پذیر است؛ طبیعتش این است …» کتاب در سایه سار ولایت صفحه ی ۱۰۶

جناب آقای دکتر اولیا، ریاست محترم دانشگاه یزد
با سلام
با توجه وقایع اتفاق افتاده شده در دانشگاه یزد در برنامه‌ی شام سی ام آذرماه و حواشی آن، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد بر خود لازم دانست نامه‌ای سرگشاده خدمتتان ارائه دهد و نکاتی چند را بیان نماید:

الف ـ انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد به عنوان بزرگترین و قدیمی ترین تشکل دانشجویی استان یزد معتقد به تضارب آرا می باشد و با حضور همه‌ی افراد و جریاناتی که منع قانونی نداشته باشند و سابقه‌ی حضور آنان در دانشگاه‌ها باعث ایجاد تنش نشده باشد، و در چارچوب نظام اسلامی، امام و رهبری صحبت نمایند موافق می‌باشد.

ب ـ با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری (مدظله) در پی اینکه نباید فضای دانشگاه به جولانگاه سیاسی احزاب و جریانات سیاسی تبدیل شود، و ما نیز در جلسات متعدد با حضور مسئولین مختلف بیان کردیم ـ می‌دانیم که نظر حضرتعالی هم به این موضوع نزدیک است که نباید فضای علمی دانشگاه به خاطر سیاسی بازی برخی افراد داخل و خارج دانشگاه دچار ناآرامی بشود و نیز با توجه به نزدیک بودن به انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی جریاناتی فضای دانشگاه را فضای مناسبی برای سوء استفاده های سیاسی خود می‌دانند، باید تمهیداتی اندیشده بشود که
اولاً از حضور سخنرانانی که صحبت ها و سابقه‌ی آنها نشان می‌دهد حضور آنان در فضای دانشگاه باعث ایجاد تشنج و اغتشاش شده است، جلوگیری شود.
ثانیاً از حضور افراد خارج از دانشگاه به این مراسم جلوگیری شود.
ثالثاً تا حد امکان برنامه‌ها به شکل مناظره برگزار گردد؛ تریبون‌های یک طرفه به افراد و جریانات داده نشود.
ج ـ انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد اعمال و رفتار اشخاص و نهادهای داخل و خارج از دانشگاه که باعث ایجاد تنش و التهاب در فضای علمی و عمومی دانشگاه می‌شوند را محکوم می‌نماید. ما خواستار پیگیری قانونی وقایع شب مذکور و در نظر گرفتن تمهیدات لازم برای عدم تکرار این قبیل اتفاقات هستیم.

در پایان لازم به ذکر است انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد برنامه های مناظره با حضور افراد از جریانات مختلفی برگزار نموده است. چرا که وظیفه‌ی ماست که برنامه‌هایی در راستای بصیرت افزایی و هرچه بهتر برگزار شدن انتخابات پیش رو داشته باشیم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

?رونوشت به دفتر مقام معظم رهبری
?رونوشت به وزارت کشور
رونوشت به وزارت علوم تحقیقات و فناوری
?رونوشت به نماینده‌ی ولی فقیه در استان یزد
?رونوشت به استاندار محترم یزد
?رونوشت به مسئول کل نهادهای مقام معظم رهبری در استان یزد
?رونوشت به نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه یزد