امیررضا بشیری، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد در گفت و گو با خبرگزاری دانشجو، بیان داشت: روز نهم دی ۸۸ که قطعا باید آن را جزو ایام­ الله در ­نظر بگیریم؛ پایان فتنه‌­ای بود که علاوه بر ایجاد یک شکاف در اتحاد و انسجام ملی باعث شد تا دشمن از فضای ایجادشده سوء استفاده کرده و تلاش کند نظام جمهوری اسلامی را با شرایط سختی مواجه کند.

وی افزود: کاندیدا­های معترض برای پیگیری اعتراضاتشان از راه های غیرقانونی به اردوکشی خیابانی روی آوردند که این موضوع باعث خسارت­‌های انبوه سیاسی، مالی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شد. از جمله خسارت­ های اقتصادی می­توان به آسیب های زیادی به اموال عمومی و آثار زیانبار ناشی از تشدید تحریم­‌های بعد از فتنه که منتهی به گرانی و تورم و فشار به مردم و کاهش رشد سرمایه گذاری خارجی را اشاره کرد.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد تصریح کرد: مردم کار خود را به بهترین شکل ممکن در نهم دی در جواب به هتاکان به مقدسات انجام دادند و اکنون وظیفه ما در جنبش دانشجویی اولا پاسداشت و صیانت از آن است و در مرحله بعد بتوانیم ابعاد این حماسه را برای قشر دانشجو تبیین کنیم و سئوالات آن­ها را پاسخ دهیم و به این نکته توجه کنیم ۹ دی یک جشن ملی است و متعلق به یک حزب یا جناح خاصی نیست و همه افرادی که دل در گرو انقلاب اسلامی دارند، در آن شریک هستند.